Lipoliza iniekcyjna – bezinwazyjny pogromca tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu metoda ta miała stanowić alternatywę dla liposukcji.

Szybko jednak okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny wstrzykiwany podczas zabiegu pozwala pozbyć się nie tylko tłuszczu zalegającego w talii czy biodrach, ale też tego umiejscowionego tworzącego podwójny podbródek.

Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową roztworu rozpuszczającego komórki tłuszczowe, które następnie trafiają do wątroby i zostają wydalone z organizmu przez nerki.

WSKAZANIA:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pośladków, bioder, w okolicach tzw. drugiego podbródka, ramion, niektórych partii pleców, np. karku.


PRZECIWSKAZANIA:

  • Ciąża oraz karmienie piersią,

  • Zaburzenia krzepnięcia krwi,

  • Epilepsja,

  • Cukrzyca,

  • Choroby wątroby i nerek,

  • Aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,

  • Alergia na składniki preparatu (głównie na soję i skorupiaki),

  • Rozległa otyłość.


Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem miejscowym, w trakcie którego do tkanek tłuszczowych aplikujemy składniki lipolityczne. Wstrzykuje się do wybranej partii kombinację roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu. Substancje te niszczą komórki tłuszczowe, które następnie zostają usunięte z organizmu. Już kilka dni po zabiegu warto wykonywać drenaż limfatyczny.

To najlepszy przyjaciel posiadaczek i posiadaczy „fałdek”, a więc tłuszczu trudnego do zbicia dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Chodzi przede wszystkim o tłuszcz zalegający na plecach, brzuchu (tzw. oponka), po wewnętrznej stronie ud, na ramionach, kolanach i karku.

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg lipolizy jest bezbolesny, jednak w ciągu kilkunastu minut po jego zakończeniu mogą pojawić się ból, zaczerwienienie i swędzenie utrzymujące się nawet do trzech tygodni. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po miesiącu.

Ile trwa zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa maksymalnie 50 minut, zwykle dłużej w przypadku partii ciała takich jak brzuch czy uda, a krócej na podbródku (ok. 30 minut).

W zależności od indywidualnych predyspozycji i ilości tkanki tłuszczowej, zabieg lipolizy jest satysfakcjonujący już po pierwszym zastosowaniu, najczęściej jednak lipolizę przeprowadza się kilkakrotnie, nawet co 8 tygodni. Proces tłuszczowego podziału komórek jest powolny, jednak zabieg lipolizy z dużą skutecznością sprzyja ujędrnianiu ciała i utracie tłuszczu. Efekty lipolizy mogą być trwałe, jeśli pacjent nie zacznie przybierać na wadze. Podczas zabiegu lipolizy stracisz od 1 do 10 centymetrów w obwodzie ciała.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej nie powinny poddawać się osoby cierpiące na ostre choroby nerek i wątroby, cukrzycę, choroby tarczycy i krwi związane z nadmiernym krwawieniem. Zabiegu nie wykonujemy również u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

Cennik:

Lipolax - od 300 zł